KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyertsteckning 14661044
nr 1466 1044
Jan Håfström
(f. 1937), Sverige
Blyertsteckning, "Rötter". Signerad och daterad Jan Håfström 1962. Blyerts, ca 40x26 cm, yttermått inklusive ram: 54x39 cm
Kondition: smärre veck och skador
Jan Håfström, svensk målare född 1937.
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
måndag 9 maj 2022
kl 20:00:41
5/5 08:51:21
350 kr
6/5 21:25:50